Yurtdışına Köpek Nasıl Çıkarılır?

Köpeğe pasaport çıkartma ne kadar?

Bankadan veya internet üzerinden yatırılabilen kedi pasaport ücreti ve köpek pasaport ücreti aynı tutar; 599,64₺ ve dekontun açıklama kısmında “Kuduz Titrasyon Testi” yazması gerekiyor.

Pet pasaportu nasıl alınır?

Yolculuktan 48 saat önce Tarım İl Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Sağlık Sertifikası almalısınız. Bu belgeyi evcil hayvanınızın aşı karnesinin aslı ve fotokopisi, kuduz titrasyon test sonucu ve evcil hayvanınızı yanınızda götürerek alabilirsiniz.

Kuduz titrasyon testi nerede yapılır?

Kuduz titrasyon testi için petiniziden alınacak olan kan örneği Avrupa Komisyonu tarafından yetkilendirilmiş olan Türkiye’deki tek laboratuar olan Ankara Etlik Merkez Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilecektir. Bu işlemlerde en az bir ay önce petiniz aşılanmış olmalıdır.

Hangi hayvanlara pasaport gerekli?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokolle kedi, köpek ve gelincik sahiplerine, besledikleri hayvanlar için pasaport ve mikroçip takma zorunluluğu getirildi.

Pet pasaport ne demek?

Pet Pasaport (Passport) uygulaması kapsamında; Seyahatten en az 3 ay once pet hayvanından alınan kan örneğinin Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından onaylı bir laboratuvar tarafından kuduz titre testinden geçirilmiş olması gerekmektedir. Pet sahipleri bir defada sadece 5 pet ile birlikte seyahat edebileceklerdir.

You might be interested:  Soru: Köpek Tasmasız Nasıl Gezdirilir?

E devlet üzerinden hayvan pasaportu nasıl alınır?

TARBİL HAYVAN PASAPORTU NASIL ALINIR? Yapılan düzenlemeler sayesinde, gerçek ve tüzel kişiler il ve ilçe müdürlüklerine şahsen başvuruya gerek olmadan “tekpencere.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabilecekler.

E devlet hayvan pasaportu nasıl alınır?

https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E – Devlet şifresiyle giriş yapılır. Üst kısımda bulunan “BELGE AL“ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

Internetten hayvan pasaportu nasıl alınır?

*https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E- Devlet şifresiyle giriş yapılır. Üst kısımda bulunan “ *BELGE AL* “ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

Kuduz titrasyon testi hangi ülkeler istiyor?

Kuduz titrasyon testi Avrupa Birliği ülkeler arasında petinizle yapacağınız seyahatlerde yaptırmanız gereken bir işlemdir. Kuduz titrasyon testinden en az 1 ay önce petinizin kuduz aşısı yapılmış olması gerekir. Kuduz titrasyon testi sonuçlandıktan hemen sonra petinizi yurt dışına çıkaramıyorsunuz.

Kuduz titrasyon testi ne kadar?

2021 yılı test ücreti: 12.01.2021 tarihinden itibaren KDV dahil 706,86 TL’dir.

Hayvanlara kuduz testi nasıl yapılır?

Bu test için ısırılan bölgeye yakın bir yerden kan örneği alınarak Rabies virüsünün varlığı araştırılır. Ayrıca deri parçasında, deri sinirlerinde, göz merceğinde ve beyin omurilik sıvısında da kuduz virüsü aranabilir. Vahşi hayvanlara ise beyin otopsisi yapılarak kuduz virüsü araştırılır.

Uçakla hayvan taşıma ne kadar?

Hayvan kompartmanında seyahat etme şartları 8 kg’dan daha ağır köpek ve kediler, uçağın kargo bölümünde taşınacaktır. Taşıma hizmetimiz, dış hat uçuşlarımızda 74,99 Avro / yön ve iç hat uçuşlarımızda 159,99 TL/yön olarak ücretlendirilmektedir.

Kedi pasaportu ne zaman alınır?

– Tüm köpek sahipleri 1 Ocak 2021; tüm kedi ve gelincik sahipleri 1 Ocak 2022’den itibaren en geç 1 yıl içinde söz konusu beyannameyi doldurarak il/ilçe müdürlüklerine başvuracak.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Pug Nasıl Bir Köpek?

Kedi mikroçip zorunlu mu?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokol sonucunda sahipli kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip takma zorunluluğu getirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre köpeklere bu yıl, kedi ve gelinciklere ise 2022 yılı sonuna kadar mikroçip takılması mecburi olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *