Soru: Uçağa Köpek Nasıl Alınır?

Uçağa köpek nasıl alınır Pegasus?

Öncelikle 0888 228 12 12 numaralı Pegasus Çağrı Merkezi’ni arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlarımızda sadece kedi, köpek ve kuş (sadece iç hatlarda) taşımacılığı yapılabilmektedir.

Pegasus uçağa hayvan alınır mı?

Pegasus tarafından evcil hayvan taşımacılığı boyutları en fazla 32 cm x 32 cm x 50 cm olarak kabul edilecek kafesleri veya seyahat çantaları ile birlikte ağırlığı 8 kilogramı geçmeyen evcil hayvanlar için kabin içerisinde (PETC) ve bu ağırlığın üzerindeki evcil hayvanlar için havalandırma sistemli kargo kompartımanında

Uçağa hamster alınıyor mu?

Çoğu havayolu şirketleri kedi, köpek veya hamster gibi küçük hayvanların belirli kafezlerde kabinde taşınmasına izin verir. Hayvanınızı uçakta kabine alabilmeniz için önceden kilosunu ve büyüklüğünü bildirmeniz gerekir – 6-8 kg arası hayvanlar uçak kabinine alınabilir.

Uçaklara hayvan alınır mı?

Uçaklarımızda, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo bölümünde sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. Yolcu kabininde taşınabilen evcil hayvan kontenjanı sınırlı olup, uçak tipine göre farklılık göstermektedir.

2 aylık kedi uçağa binebilir mi?

10 haftadan büyük, 12 haftadan küçük kedileri ve köpekleri de veteriner onayı olmadan taşımamız mümkün değil. Kargo bölümünde aynı kafes içinde bir anneden doğmuş, 10-24 haftalık, en fazla üç evcil hayvan taşıyabiliyoruz.

You might be interested:  Soru: Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Pegasus Evcil Hayvan bileti nasıl alınır?

Öncelikle 0888 228 12 12 numaralı Pegasus Çağrı Merkezi’ni arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlarımızda sadece kedi, köpek ve kuş (sadece iç hatlarda) taşımacılığı yapılabilmektedir.

Uçakla hayvan taşıma ne kadar?

Hayvan kompartmanında seyahat etme şartları 8 kg’dan daha ağır köpek ve kediler, uçağın kargo bölümünde taşınacaktır. Taşıma hizmetimiz, dış hat uçuşlarımızda 74,99 Avro / yön ve iç hat uçuşlarımızda 159,99 TL/yön olarak ücretlendirilmektedir.

Pegasus tekerlekli sandalye ücretli mı?

Misafir beraberinde getirilen tekerlekli sandalyeler uçak altında ve ücretsiz taşınır,serbest bagaj hakkına dahil edilmezler.

Kuşlar uçağa binebilir mi?

Kabinde taşınabilen evcil hayvanlar Kabinde yolcu beraberinde evcil hayvan olarak sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) taşınabilir.

Uçağa çadır alınır mı?

Kamp tüplerini maalesef hiç bir havayolunda taşımanız mümkün değil. Yani hem el bagajı hem de check in bagajında kamp tüplerini bagajınızda taşıyamazsınız. Fakat kamp ocaklarını taşımanızda bir sıkıntı yok. Yani kamp ocağınızı valizine alıp, kamp tüpünü de gittiğiniz bölgeden temin edebilirsiniz.

Uçağa enstrüman alınır mı?

Kabine kabul edilecek olan maksimum eşya sayısı 1 adettir, 1 adet üzeri müzik aletlerinin uçak altına verilmesi gerekmektedir. Kabin içinde taşımaya uygun olmayan enstrümanların ise özel kutusunda veya uygun bir şekilde paketlenmiş halde uçağın bagaj bölümünde taşınması zorunludur.

Uçağa hangi hayvanlar alınır?

Evcil olarak sadece köpek, kedi, kuş ve kanarya türleri taşınabilir. Havayolu şirketi sürüngenler dışında, uçakta hayvan taşınmasına izin verir. Kemirgenler için özel kurallar geçerlidir. Köpek ve kediler 8 kg ağırlığının altında ise kabin bölümünde taşlınabilir.

Uçakta el bagajında neler yasak THY?

Kabinde ve kabin bagajında taşınması yasak olan maddeler

  • Ateşli ya da ateşsiz silahlar ile makas, çakı, sivri uçlu şemsiye gibi delici maddelerin kabinde ve kabin bagajında taşınması yasaktır.
  • Golf, beyzbol, kriket vb. sopa ve benzeri maddelerin kabinde ve kabin bagajında taşınması yasaktır.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Köpek Balıkları Nerede Yaşarlar?

Kargo ile kedi gönderme var mı?

Kargo kompartımanlarında taşınabilecek evcil hayvan seçenekleri şu şekilde yer almaktadır; kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar( saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan kategorisi ile aşınabilmektedir. Rezervasyon saatinizden en geç 6 saat öncesine kadar yapılması ve onaylanması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *