Soru: Apartmanda Köpek Beslemek Nereye Şikayet Edilir?

Sahipli köpek kime şikayet edilir?

Dolayisi ile hem sahipli hem de sahipsiz hayvanlara iliskin sorunlara Belediye Zabita gorevlileri mudahale yetki ve hakkina sahip degildir. Sorun ve sikayetlerin illerde Valilik Orman Su İşleri Mudurluklerine, ilcelerde ise Kaymakamlik makamlarina iletilmesi gerekmektedir.

Hayvanlarla ilgili şikayetler nereye yapılır?

Bakan Veysel Eroğlu’nun talimatı üzerine “[email protected] gov.tr” elektronik posta adresi oluşturuldu. Vatandaşlar artık hayvanlara eziyet edenleri bu adres üzerinden bakanlığa şikâyet edebilecek. Bakanlık, gelen başvuruları inceleyerek ilgili bölge müdürlüklerine iletecek.

Ev bahçesinde köpek beslemek yasak mı?

Buna göre tüm hayvanlar korunma ve barınma hakkına sahiptir. Bu yükümlülükler yerine getirildiği takdirde mevzuatımıza göre evcil hayvan olarak kabul edilen tüm hayvanları besleme hakkına vatandaşlarımız sahiptir. Apartmanlar,müstakil evler,apartmanlar ve site içerisinde evcil hayvanlar beslenebilir.

Müstakil evde bahçesinde köpek beslemek suç mu?

Ev hayvanı beslemek bir suç ya da kabahat değildir. Eğer yasak hüküm varsa hemen tahliye edilsin” Oysa tahliye kararınca hayvan çevresine zarar veriyorsa, komşuları rahatsız ediyorsa ya da evdeki hayvan sayısı çoksa (kabul edilebilir tolerans limitinin üzerinde ise) verilmesi gerekir.

Evde köpek beslemek nereye şikayet edilir?

Peki, apartmanda köpek beslemek nereye şikayet edilir? Komşularınız, beslediğiniz hayvanın çok ses çıkarttığı gerekçesiyle Çevre İl Müdürlüğüne şikayette bulunabilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Köpek Dişleri Nasıl Düzeltilir?

Ankara Sokak köpekleri nereye şikayet edilir?

ALO 153, BİR TELEFON YETER Mavi Masa Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat sizi dinliyor.

Sokak hayvanları için nereyi arayabilirim?

Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği’nin (BGD) belediyeyle işbirliği yaparak sunduğu servise ulaşmak için ALO 153’ü arayıp “beyaz masa”yı tuşlamak gerekli. Gelen ihbarlar şoför, yakalamacı ve veterinerden oluşan ambulans ekibine yönlendiriliyor.

Hayvan Hakları hangi bakanlık?

o) Bakanlık: Çevre ve Orman Bakanlığını, İfade eder. Madde 4- Hayvanların korunmasına ve rahat yaşamalarına ilişkin temel ilkeler şunlardır: a) Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.

Zabıtaya şikayet nasıl yapılır?

Zabıta telefon numarası 153’tür. Evet, ister cep telefonlarınızdan ister sabit hatlarınızdan 153 nolu telefon numarasını tuşlayarak zabıta çağrı merkezi ve şikayet hattına ulaşabilirsiniz.

Kiracı evde köpek besleyebilir mi?

Kiracının evde hayvan beslemesi yasaklanabilir mi? Apartman ve konut sitelerinde hayvan beslenmesi ile ilgili kanunen herhangi bir yasak bulunmuyor. Ev sahibi kiraya verdiği evde köpek beslenmesini istemiyor ve bunu da sözleşmede belirtiyorsa, kiracı evde köpek besleyemiyor.

Hangi hayvanları beslemek yasak?

Pit Bull Terrier, Dogo Arjentino, Fila Brasilero ve Japon Tosa türlerini beslemek yasak. Yine tavşan türleri, fareler, kuşlar, balıklar, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar besleyebileceğiniz hayvan türleri arasında. Daha alternatif bir şeyler arıyorsanız, tavus kuşu, yılan, maymuni, iguana ya da baykuşu düşünebilirsiniz.

Evde kaç kedi beslenebilir?

* 1 kişinin en fazla 3 kedisi olmalı. Evde yaşayan her diğer kişi için 1 kedi eklenebilir. Yani iki kişinin maksimum 4 kedisi olabilir. * Kedi sayısı evdeki insan sayısını geçmemeli.

Bir evde kaç köpek beslenebilir?

Buna bir sınırlandırma bir düzenleme getirilmesi lazım; başka insanların da yaşam kalitesini düşünmek lazım. İlgili bakanlıklara yetki verilecek. Bir evin içeresinde maksimum 3 köpek bulundurulacak. Bu yetki Tarım Bakanlığına verilecek.

You might be interested:  FAQ: Max Ne Cins Köpek?

Askeri lojmanda köpek beslemek yasak mı?

Peki, lojmanda köpek beslenir mi? Lojmanda köpek beslenirse ne olur? Kamu Konutları Yönetmeliği gereğince; Konutun bir bölümünde veya bahçede kümes yapamazlar ve ahır hayvanları ile köpek besleyemiyor. Yukarıda belirtilen esaslara uymayanlar, yönetici veya kiracılar tarafından ilgili kuruma bildiriliyor.

Evde en fazla kaç köpek beslenir?

Hayvanları işkenceye 4 yıl hapis, sokağa terk edene ise para cezası geliyor Uzun süredir beklenen hayvan hakları düzenlemesinde bir evde 3’ten fazla köpeğe yasak da var. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yasa teklifinin 2 hafta içinde TBMM Başkanlığı’na sunulacağını söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *