Sık sorulan: Yurtdışından Köpek Nasıl Getirilir?

Yurtdışından köpek getirilir mi?

Cevap: Evet. Evcil hayvanın yolcu beraberinde getirilmesi sağlanması gereken şartlardan biridir. Soru: Yolcu beraberinde evcil hayvan getirildiğinde hangi belgeler gümrük idaresine sunulmalıdır? Cevap: Veteriner sağlık raporu, aşı belgesi ile varsa kimlik ve eşgal belgesi gümrük idaresine sunulmalıdır.

Türkiyeden Almanyaya köpek nasıl getirilir?

Türkiye’den Almanya’ya köpek götürebilmek için belli başlı bazı belgelerin tamamlanması gerekiyor. Bu belgelerin başında Şüphesiz veteriner kontrolü altında alınacak karne ve mikroçip üzerinden işlemler yer alıyor. Daha sonra yurt dışına çıkarılacak köpek için gerekli pasaport ve belgeler tamamlanmalıdır.

Yurt dışından papağan getirmek yasak mı?

Kovid-19 sürecinde yabani ve egzotik hayvanların ithalatına ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yeni talimatlar geldi. Buna göre, çiftliklerde üretilen muhabbet kuşu, sevda papağanı, sultan papağanı, cennet papağanı gibi hayvanlar, virüsün bulaşmasında yeni kanıt bulunana kadar serbest şekilde ithal edilebilecek.

Amerika kedi kabul ediyor mu?

Pet sahibi pasaport ve uçak bileti. Evcil hayvanınıza bilgilerinin yer aldığı mikroçip takılmalı ve hayvanın kan testlerini yaptırmak da gerekli. Sağlık sertifikası alındıktan sonra 10 gün içerisinde Pet Amerika ‘ya gitmek zorunda. Hayvanınız Van Kedisi veya Kangal Köpeği ise Tarım Bakanlığı izni de gereklidir.

Yurtdışından hayvan getirilir mi?

Yolcu beraberinde kaç adet evcil hayvan gümrük vergilerinde muaf olarak Türkiye’ye getirilebilir? Evcil hayvanlardan toplam 2 adet veya 10 akvaryum balığının gümrük vergilerinden muaf olarak Türkiye’ye getirilmesi mümkündür.

You might be interested:  Sık sorulan: Eski Türkçede Köpek Ne Demek?

Pomeranian ne kadar?

Pomeranian Fiyatları Şuan ortalama olarak pomeranian boo fiyatları 4.500-30.000 TL arasındadır.

Almanyada köpek vergisi ne kadar?

Aşağı Saksonya eyaletindeki Braunschweig İdari Mahkemesi, bir köpek sahibinin beslediği köpeğin tehlikeli türdeki ırka mensup olması nedeniyle yılda 624 Euro ödemesi gerektiğine karar verdi. Liebenburg Belediyesi diğer köpek türleri için yılda sadece 60 Euro vergi kesiyor.

Uçağa köpek nasıl alınır THY?

Evcil hayvanınızın kafesinin üzerinde mutlaka ad soyadınızın, adresinizin, telefon numaranızın, evcil hayvan sayısının ve evcil hayvanınızın adının yer aldığı bilgilendirme etiketine yer verin. Evcil hayvanınıza ait sağlık belgesi ve aşı kâğıdı gibi evrakları kabul işlemleri sırasında yanınızda bulundurun.

Almanya en kolay nasıl gidilir?

Almanya, AB üyesi olduğundan dolayı Schengen prosedürüne dahil bir ülkedir. Schengen sayesinde tek bir AB ülkesinden vize alarak Almanya ‘ya gidebilirsiniz. Eğer ki kolay vize veren bir Schengen ülkesinden vize alırsanız önce o ülkeye daha sonra da o ülkeden Almanya ‘ya geçerek seyahat amacınıza ulaşabilirsiniz.

Yurtdışından neler getirilebilir 2021?

Yurt dışından getirilebilecek spor, müzik ve oyun aletleri neler?

  • Motorsuz şişirme bot.
  • Dalgıç takımı
  • Kamp çadırı
  • 1 çift yüzme paleti.
  • Yelken tertibatlı sörf.
  • Golf malzemesi(golf aracı dâhil değildir)
  • Kişisel kullanım için diğer spor aleti ve giysileri(deniz motosikleti ve motorlu deniz kızağı hariç)

Papağan satışı yasak mi?

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü CITES Şefliğince, 2013’ten bu yana yapılan operasyonlarda nesli tehlike altında bulunan papağan, maymun, yılan, aslan, ayı ve puma gibi satışı yasak 2 bin 500’ü aşkın canlı korumaya alındı.

Kargo ile kedi gönderme var mı?

Kargo kompartımanlarında taşınabilecek evcil hayvan seçenekleri şu şekilde yer almaktadır; kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar( saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan kategorisi ile aşınabilmektedir. Rezervasyon saatinizden en geç 6 saat öncesine kadar yapılması ve onaylanması gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Köpek Öksürüğü Nasıl Geçer?

Uçaklara hayvan alınır mı?

Uçaklarımızda, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo bölümünde sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. Yolcu kabininde taşınabilen evcil hayvan kontenjanı sınırlı olup, uçak tipine göre farklılık göstermektedir.

Uçağa muhabbet kuşu alınır mı?

Kabinde taşınabilen evcil hayvanlar Kabinde yolcu beraberinde evcil hayvan olarak sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar ( muhabbet kuşu, kanarya) taşınabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *