Sık sorulan: Şila Köpek Ismi Ne Demek?

Şila ismi ne anlama gelir?

Sıla, kişinin doğduğu ve büyüdüğü yerden bir süre ayrılması ve oraya özlem duyması anlamına gelmektedir. Sıla, özlemek ve kavuşmak manaları taşıyan bir kız ismidir. Yaygın kullanılan bir kız ismi olan Sıla, Kuran-ı Kerim’in herhangi bir kısmında geçmemektedir.

Şila ismi nereden gelir?

Sıla ismi Arapça kökenli bir isimdir.

Sıla ne demek kökeni?

Arapça wṣl kökünden gelen ṣilat صلة “kavuşma, buluşma” sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça waṣala “kavuştu, buluştu” fiilinin masdarıdır. vasıl maddesine bakınız.

Sıla ismi konulur mu?

Çocuğa Sıla İsmi Konulur Mu? Çocuğunuza Sıla isminin anlamı, analizi ve diğer detaylı incelemeler sonucunda herhangi bir soruna rastlanılmamış olup, gönül rahatlığı ile bebeğinize Sıla ismini verebilirsiniz.

Şila hangi dil?

Sıla ne demek kökeni? Arapça wṣl kökünden gelen ṣilat صلة “kavuşma, buluşma” sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça waṣala “kavuştu, buluştu” fiilinin masdarıdır. vasıl maddesine bakınız.

TDK sıla ne demek?

Sıla kelimesinin anlamı şu şekildedir: – Bir kişinin bir süre ayrı kaldığı yere veya yakınlarına kavuşma. – Gurbette bulunan bir kimse için doğup büyüdüğü ve özlediği yer. – Doğup büyüdüğü yere gidip yakınlarına kavuşma.

Sıla unisex isim mi?

Bu güzel ismin Türkçe karşılığına bakıldığı zaman, ‘Doğup büyüdüğü yere gidip ayrı kaldığı yakın insanlara kavuşma’ anlamına gelmektedir. Her ne kadar daha çok kız çocukları için kullanılsa bile, Sıla ismi unisex bir addır.

You might be interested:  Sık sorulan: Köpek Kovucu Nasıl Çalışır?

Sıla isminden kaç tane var?

Türkiye’de Aralık 2018 itibariyle tam olarak 58.743 tane Sıla ismini kullanan insan bulunuyor. Tüm isimler içinde 972 sırada. Yani Türkiye’de her 7,362 kişiden biri Sıla. İstanbul’da ise toplam 9.114 tane.

Sıla ismi dünyada kaç kişide var?

Sıla isimli kişi sayısı: 11000.

Sıla ya özlem ne demek?

Sıla özlemi, kişinin evden, aileden ve alıştığı ortamdan uzak kalmasına bağlı olarak hissettiği güçlü özlem duygusu. Bu duygunun duygusal belirtileri olabileceği gibi, fiziksel dışavurumları da vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *