Okuyucular soruyor: Apartmanda Beslenen Köpek Nereye Şikayet Edilir?

Müstakil evde bahçesinde köpek beslemek suç mu?

Ev hayvanı beslemek bir suç ya da kabahat değildir. Eğer yasak hüküm varsa hemen tahliye edilsin” Oysa tahliye kararınca hayvan çevresine zarar veriyorsa, komşuları rahatsız ediyorsa ya da evdeki hayvan sayısı çoksa (kabul edilebilir tolerans limitinin üzerinde ise) verilmesi gerekir.

Köpek gürültüsü nereye şikayet edilir?

Köpeğin tahliyesi için önce yönetim planına bakılması, çevre il müdürlüğüne şikâyetçi olunması ve sulh hukuk mahkemesinden tahliye talep edilmesi gerekiyor. Şikâyet üzerine bilirkişi desibel ölçümü yapar. Bu ölçüm apartmanın genelinde değil de yalnızca şikâyetçinin dairesinde yapılır.

Hayvanlarla ilgili şikayetler nereye yapılır?

Bakan Veysel Eroğlu’nun talimatı üzerine “[email protected] gov.tr” elektronik posta adresi oluşturuldu. Vatandaşlar artık hayvanlara eziyet edenleri bu adres üzerinden bakanlığa şikâyet edebilecek. Bakanlık, gelen başvuruları inceleyerek ilgili bölge müdürlüklerine iletecek.

Apartman ortak bahçesinde köpek beslenir mı?

Apartman dairesinde ev hayvanı olarak kedi/ köpek besleme yasağı kanunun saydığı bu noktalardan hangisinin kapsamına girmektedir? Hiçbirine.. Apartmanın ortak alanlarında ( bahçesinde, kat boşluklarında, vs.) kedi köpek beslenmesi yasaklanabilir, bu madde 28 ‘in kapsamına girer.

Bir evde kaç köpek beslenebilir?

Buna bir sınırlandırma bir düzenleme getirilmesi lazım; başka insanların da yaşam kalitesini düşünmek lazım. İlgili bakanlıklara yetki verilecek. Bir evin içeresinde maksimum 3 köpek bulundurulacak. Bu yetki Tarım Bakanlığına verilecek.

You might be interested:  Soru: Yavru Köpek Tasmaya Nasıl Alışır?

Ev bahçesinde köpek beslemek yasak mı?

Buna göre tüm hayvanlar korunma ve barınma hakkına sahiptir. Bu yükümlülükler yerine getirildiği takdirde mevzuatımıza göre evcil hayvan olarak kabul edilen tüm hayvanları besleme hakkına vatandaşlarımız sahiptir. Apartmanlar,müstakil evler,apartmanlar ve site içerisinde evcil hayvanlar beslenebilir.

Köpeğin havlaması için ne yapılır?

Köpeğiniz yalnızken havlarsa, gitmeden önce onu yorun. Uzun bir yürüyüşe çıkın veya koşun, top oynayın veya ayrılmadan önce köpek parkına gidin. Sorunların devam etmesine izin vermeyin. Bir köpek, bir şeyi ne kadar uzun süre yaparsa, o kadar kökleşmiş olur.

Rahatsız eden sokak köpek nereye şikayet edilir?

DKMP’lerin her ilde 7 haneli sabit telefon nuramaları bulunuyor. 155 Polis İmdat Hattı ise bilinirliği, yetkisi ve erişim imkânı sebebiyle en çok tercih edilen hat olarak karşımıza çıkıyor.

Köpekler neden havlar?

Köpekler sürü hayvanlarıdır. Bu yüzden geceleri bir odada yalnız kalırlarsa dikkat çekmek için havlayabilirler. Köpeğinizin sizinle odanızda uyumasına izin vermek ayrılık kaygısı nedeniyle olan havlamaları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Sokak hayvanları için nereyi arayabilirim?

Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği’nin (BGD) belediyeyle işbirliği yaparak sunduğu servise ulaşmak için ALO 153’ü arayıp “beyaz masa”yı tuşlamak gerekli. Gelen ihbarlar şoför, yakalamacı ve veterinerden oluşan ambulans ekibine yönlendiriliyor.

Zabıtaya şikayet nasıl yapılır?

Zabıta telefon numarası 153’tür. Evet, ister cep telefonlarınızdan ister sabit hatlarınızdan 153 nolu telefon numarasını tuşlayarak zabıta çağrı merkezi ve şikayet hattına ulaşabilirsiniz.

Sokak köpeklerini kim topluyor istanbul?

Evet. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Alo 153 hattı arandığında, İstanbul genelinde, 7 gün 24 saat nöbetçi ekibimizle, yaralı ve tedaviye muhtaç sahipsiz hayvanlar alınmakta ve sonrasında tedavileri yapılmaktadır.

Apartman bahçesinde hayvan beslemek yasak mı?

BESLEMEK YASAL HAKTIR Kanun, hayvanların bulunduğu her yerde beslenmesini hükme bağlamıştır. Bir hayvansever, her yerde sahipsiz hayvanların önüne, yemek-su koyabilir, bir başka ifade ile; besleyebilir. Dolayısıyla, sahipsiz kedi-köpeğe bahçeli alanlarda mama su vermek, doyurmak ve barındırmak, yasal haktır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ev Yapımı Köpek Maması Nasıl Yapılır?

Hangi hayvanları beslemek yasak?

Pit Bull Terrier, Dogo Arjentino, Fila Brasilero ve Japon Tosa türlerini beslemek yasak. Yine tavşan türleri, fareler, kuşlar, balıklar, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar besleyebileceğiniz hayvan türleri arasında. Daha alternatif bir şeyler arıyorsanız, tavus kuşu, yılan, maymuni, iguana ya da baykuşu düşünebilirsiniz.

Site bahçesinde köpek beslenir mi?

Konut sitelerinin ortak alanı olan bahçede, kimi malikler kedi ve köpek beslemek isteyebiliyor. Site yönetim planında, kedi ve köpek gibi hayvanların beslenmesi yasaklanabiliyor. Bu madde ile karşılaşan hayvanseverler site yönetimine bir yazı yazarak, beslemeye devam etmek için izin isteyebiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *