Hızlı Cevap: Uçağa Köpek Nasıl Alınır Pegasus?

Uçaklara köpek alınır mı?

Uçaklarımızda, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo bölümünde sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. Yolcu kabininde taşınabilen evcil hayvan kontenjanı sınırlı olup, uçak tipine göre farklılık göstermektedir.

Pegasus evcil hayvan bileti nasıl alınır?

Öncelikle 0888 228 12 12 numaralı Pegasus Çağrı Merkezi’ni arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlarımızda sadece kedi, köpek ve kuş (sadece iç hatlarda) taşımacılığı yapılabilmektedir.

Uçağa köpek nasıl alınır THY?

Evcil hayvanınızın kafesinin üzerinde mutlaka ad soyadınızın, adresinizin, telefon numaranızın, evcil hayvan sayısının ve evcil hayvanınızın adının yer aldığı bilgilendirme etiketine yer verin. Evcil hayvanınıza ait sağlık belgesi ve aşı kâğıdı gibi evrakları kabul işlemleri sırasında yanınızda bulundurun.

Svan köpek ne demek?

Rehber köpekler de hizmet ve duygusal destek köpekleri olarak ikiye ayrılıyor. Hizmet köpekleri ( SVAN ) kabin içerisine kilosundan bağımsız ve bir şekilde ücretsiz olarak kabul ediliyor. Bu köpeklerin eğitimli olduklarına ve SVAN sertifikalarının olduğuna ilişkin belgeler her zaman yanınızda bulundurulmalı.

Kargo köpek taşır mı?

Kargo kompartımanlarında taşınabilecek evcil hayvan seçenekleri şu şekilde yer almaktadır; kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar( saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan kategorisi ile aşınabilmektedir. Rezervasyon saatinizden en geç 6 saat öncesine kadar yapılması ve onaylanması gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Köpek Kanı Hangi Kan Grubudur?

Evcil hayvan için uçak bileti nasıl alınır?

Öncelikle 0888 228 12 12 numaralı Pegasus Çağrı Merkezi’ni arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlarımızda sadece kedi, köpek ve kuş (sadece iç hatlarda) taşımacılığı yapılabilmektedir.

Pegasus evcil hayvan kabul ediyor mu?

Evcil hayvanların uçuşa kabul edilmesi için 12 haftadan (3 ay) büyük olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte kuş haricinde PETC evcil hayvanlar kabin içerisinde İngiltere, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan hatlarına gerçekleştirilenler haricindeki tüm Pegasus uçuşlarında taşınabilir.

Uçakla hayvan taşıma ne kadar?

Hayvan kompartmanında seyahat etme şartları 8 kg’dan daha ağır köpek ve kediler, uçağın kargo bölümünde taşınacaktır. Taşıma hizmetimiz, dış hat uçuşlarımızda 74,99 Avro / yön ve iç hat uçuşlarımızda 159,99 TL/yön olarak ücretlendirilmektedir.

Pusetle uçağa binilir mi?

Bebek arabanızı sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında görevlilere teslim edebilirsiniz. Bebek arabasından ayrılmış puseti kabin içerisine alabilirsiniz.

Uçağa hangi hayvanlar alınır?

Evcil olarak sadece köpek, kedi, kuş ve kanarya türleri taşınabilir. Havayolu şirketi sürüngenler dışında, uçakta hayvan taşınmasına izin verir. Kemirgenler için özel kurallar geçerlidir. Köpek ve kediler 8 kg ağırlığının altında ise kabin bölümünde taşlınabilir.

Türk Hava Yolları bagaj hakkı kaç kilo?

Bagaj kuralları Tüm uçuşlarımızda tek parça bagajınızın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlarınızı tek parça olarak uçuşa kabul edemiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *