Hızlı Cevap: Köpek Pasaportu Nasıl Alınır?

Hayvan pasaportu kaç TL?

İşlemlerinizi daha hızlı halledebilmeniz için öncelikle para yatırıp, sonrasında veterinere giderek kan vermenizi tavsiye ediyorum. Bankadan veya internet üzerinden yatırılabilen kedi pasaport ücreti ve köpek pasaport ücreti aynı tutar; 599,64₺ ve dekontun açıklama kısmında “Kuduz Titrasyon Testi” yazması gerekiyor.

Hayvan pasaportu nereden alınır?

Yapılan düzenlemeler sayesinde, gerçek ve tüzel kişiler il ve ilçe müdürlüklerine şahsen başvuruya gerek olmadan “tekpencere.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabilecekler.

Pet pasaport ne demek?

Pet Pasaport (Passport) uygulaması kapsamında; Seyahatten en az 3 ay once pet hayvanından alınan kan örneğinin Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından onaylı bir laboratuvar tarafından kuduz titre testinden geçirilmiş olması gerekmektedir. Pet sahipleri bir defada sadece 5 pet ile birlikte seyahat edebileceklerdir.

Internetten hayvan pasaportu nasıl alınır?

*https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E- Devlet şifresiyle giriş yapılır. Üst kısımda bulunan “ *BELGE AL* “ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

Pet pasaportu zorunlu mu?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokolle kedi, köpek ve gelincik sahiplerine, besledikleri hayvanlar için pasaport ve mikroçip takma zorunluluğu getirildi.

You might be interested:  Yeni Köpek Aldım Ne Yapmalıyım?

Evcil hayvan pasaportu nasıl çıkartılır?

Yolculuktan 48 saat önce Tarım İl Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Sağlık Sertifikası almalısınız. Bu belgeyi evcil hayvanınızın aşı karnesinin aslı ve fotokopisi, kuduz titrasyon test sonucu ve evcil hayvanınızı yanınızda götürerek alabilirsiniz.

Inek pasaportu nereden alınır?

Hayvan pasaportu almak için; İl/ilçe tarım müdürlüklerine hayvan sahibi kimliği ile başvurmalı, Çıkan pasaport devlet veteriner hekimi tarafından imzalanmalı, Döner sermaye işletmesinden alınacak pasaport ücret makbuzu.

E devlet hayvan pasaportu nasıl alınır?

https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E – Devlet şifresiyle giriş yapılır. Üst kısımda bulunan “BELGE AL“ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

Evcil hayvan karnesi nasıl alınır?

Yani Kedi ve Köpeğinize kimlik çıkartmak için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sadece yapılan aşıların ücretini ödemeniz yeterlidir. Kuduz aşısının yapılmasını takiben aşı karneniz ile birlikte kedi ya da köpeğinizin kaydını bağlı bulunduğunuz belediyeye yaptırmak yasal zorunluluğunuzdur.

Uluslararası sağlık karnesi ne işe yarar?

Uluslararası sağlık karnesi nedir? Sertifikada tanımlanan kedi veya köpeğin veteriner hekim tarafından muayene edildiği ve herhangi bir bulaşıcı hastalığa rastlanmadığı, gereken profilaktik ( korumaya yönelik) tedavilerinin düzenlendiğine ve yapıldığına dair veteriner hekimin kaşe ve imzasını taşıyan belgedir.

Kedi pasaportu ne zaman alınır?

– Tüm köpek sahipleri 1 Ocak 2021; tüm kedi ve gelincik sahipleri 1 Ocak 2022’den itibaren en geç 1 yıl içinde söz konusu beyannameyi doldurarak il/ilçe müdürlüklerine başvuracak.

Mikroçip ne kadar?

PET MİKROÇİP FİYATI NE KADAR? Türkiye’de bazı belediyeler bu uygulamayı ücretsiz yapmakta; bazıları ise cüz-i miktarlar karşılığında yapabilmektedir. Eğer özel kliniklerde yaptırılmak istenirse; bedeli veteriner kliniğe göre değişmekle birlikte 50-100 TL arasındadır.

Hayvan dijital kimlik nasıl alınır?

Yapılan düzenlemeler sayesinde, “tekpencere.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden doğrulanabilir hayvan pasaportu dijital ortamdan alınabilecek. Ayrıca, işletme tescil belgesi de dijital ortamdan sağlanabilecek. Bu çerçevede hayvan pasaportu ve işletme tescil belgesi ödemeleri sanal post üzerinden gerçekleştirilebilecek.

You might be interested:  Köpek Nezlesine Ne Iyi Gelir?

Hayvanlarda Dijital kimlik nedir?

Mikroçip içerisindeki 15 karakterden oluşan dijital kod numarası ile kedi veya köpeğinize bir kimlik numarası oluşturuyor. Mikroçip deri altına veteriner uzmanlığında yerleştiriliyor ve böylece dünyanın neresine giderse gitsin ufaklığınızın kimlik kaydı kendisiyle birlikte seyahat ediyor.

Hayvan Kayıt Sistemi Nedir?

TÜRKVET; 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’na dayalı olarak 02.12.2011 tarihli ve 28130 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği, Koyun ve Keçi Türü Hayvanların tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *