FAQ: Köpek Pasaportu Nasıl Çıkarılır?

Hayvan pasaportu kaç TL?

İşlemlerinizi daha hızlı halledebilmeniz için öncelikle para yatırıp, sonrasında veterinere giderek kan vermenizi tavsiye ediyorum. Bankadan veya internet üzerinden yatırılabilen kedi pasaport ücreti ve köpek pasaport ücreti aynı tutar; 599,64₺ ve dekontun açıklama kısmında “Kuduz Titrasyon Testi” yazması gerekiyor.

Hayvan pasaportu nasıl çıkarılır?

TARBİL HAYVAN PASAPORTU NASIL ALINIR? Yapılan düzenlemeler sayesinde, gerçek ve tüzel kişiler il ve ilçe müdürlüklerine şahsen başvuruya gerek olmadan “tekpencere.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabilecekler.

E devlet hayvan pasaportu nasıl alınır?

https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E – Devlet şifresiyle giriş yapılır. Üst kısımda bulunan “BELGE AL“ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

Hayvan Pasaportu ne işe yarar?

Sığır cinsi hayvanların tanımlanması, tescili ve izlenmesi yönetmeliği kapsamında küpelenerek kayıt altına alınan sığır cinsi hayvana ait ırk, cinsiyet, doğum tarihi, hareket bilgileri, hayvan sahibi bilgileri ve aşı bilgilerini içeren il/ilçe müdürlüğü tarafından düzenlenen hayvan kimlik belgesidir.

Pet pasaportu zorunlu mu?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokolle kedi, köpek ve gelincik sahiplerine, besledikleri hayvanlar için pasaport ve mikroçip takma zorunluluğu getirildi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Reflex Köpek Maması Nasıl?

Evcil hayvan pasaportu nasıl çıkartılır?

Yolculuktan 48 saat önce Tarım İl Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Sağlık Sertifikası almalısınız. Bu belgeyi evcil hayvanınızın aşı karnesinin aslı ve fotokopisi, kuduz titrasyon test sonucu ve evcil hayvanınızı yanınızda götürerek alabilirsiniz.

Internetten hayvan pasaportu nasıl alınır?

*https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E- Devlet şifresiyle giriş yapılır. Üst kısımda bulunan “ *BELGE AL* “ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

Koyun pasaportu nasıl alınır?

Hayvan pasaportu almak için; İl/ilçe tarım müdürlüklerine hayvan sahibi kimliği ile başvurmalı, Çıkan pasaport devlet veteriner hekimi tarafından imzalanmalı, Döner sermaye işletmesinden alınacak pasaport ücret makbuzu.

Hayvan dijital kimlik nasıl alınır?

Yapılan düzenlemeler sayesinde, “tekpencere.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden doğrulanabilir hayvan pasaportu dijital ortamdan alınabilecek. Ayrıca, işletme tescil belgesi de dijital ortamdan sağlanabilecek. Bu çerçevede hayvan pasaportu ve işletme tescil belgesi ödemeleri sanal post üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Hayvan kulak küpesi ne zaman takılır?

“(1) Sığır cinsi hayvanların tanımlanması doğumundan itibaren en geç 3 ay içinde, ancak 3 aydan önce hayvan doğduğu işletmeyi terk edecekse işletmeyi terk etmesinden önce gerçekleştirilir.” Denilmektedir. Koyun ve Keçi türü hayvanlar ise doğunda itibaren 6 ay içerisinde küpelenerek kayıt altına alınması gerekmektedir.

Hayvan Kayıt Sistemi Nedir?

TÜRKVET; 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’na dayalı olarak 02.12.2011 tarihli ve 28130 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği, Koyun ve Keçi Türü Hayvanların tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında,

Hayvanlarda Dijital kimlik nedir?

Mikroçip içerisindeki 15 karakterden oluşan dijital kod numarası ile kedi veya köpeğinize bir kimlik numarası oluşturuyor. Mikroçip deri altına veteriner uzmanlığında yerleştiriliyor ve böylece dünyanın neresine giderse gitsin ufaklığınızın kimlik kaydı kendisiyle birlikte seyahat ediyor.

You might be interested:  Soru: Halıdan Köpek Çiş Lekesi Nasıl Çıkar?

Evcil hayvan sağlık belgesi nedir?

Minik dostunuzla yapacağınız yurt içi seyahatlerinizde temel olarak ihtiyacınız olan tek şey petinizin temel aşılarının yapıldığını belgeleyen Avrupa Birliği standartlarında düzenlenmiş Sağlık Karnesidir.

Kedi pasaportu ne zaman alınır?

– Tüm köpek sahipleri 1 Ocak 2021; tüm kedi ve gelincik sahipleri 1 Ocak 2022’den itibaren en geç 1 yıl içinde söz konusu beyannameyi doldurarak il/ilçe müdürlüklerine başvuracak.

Küpesiz hayvan cezası ne kadar?

“Bu kapsamda, Tarım ve Orman Bakanlığınca belirlenen esaslara uygun olarak hayvanlarını tanımlatmayan, hayvanlarını kayıt altına aldırmayan ve gerekli bildirimlerde bulunmayan hayvan sahiplerine, sığır cinsi hayvanlar için hayvan başına 50 lira, koyun ve keçi türü hayvanlar için hayvan başına 5 lira, diğer hayvan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *